Chotyně
 
 

Chotyně »

 

Zájmové organizace »  Hasiči »

 
 
     

Den otevřených dveří

autor: za SDH Ilona Moravcová datum zveřejnění: 6.1.2010 zdroj: Chotyňáček

 

Tak jako každým rokem pořádalo Sdružení dobrovolných hasičů Chotyně v sobotu 6.9.2009 „Den otevřených dveří“. Oproti minulému roku se počasí podstatně pohoršilo. Od samého rána bylo chladné počasí a ani v odpoledních hodinách se to nezměnilo.

 

I přes tuto skutečnost se odpoledne pro děti vydařilo. Bylo vyplněno různými soutěžemi a též soutěží v malování na asfalt před naší hasičárnou. Děti byly za tyto soutěže odměněny. Návštěvníci si mohli prohlédnout hasičskou techniku a nová moderní vjezdová vrata, financovaná z rozpočtu obce. Dále byla předvedena ukázka zásahu hasičů. Děti si mohly v hasičské klubovně vyzkoušet střelbu ze vzduchovky na elektronický terč, což bylo fajn vzhledem k nepříznivému počasí. Vzduchovky a počítačovou techniku s sebou přivezli vojáci z Liberce z protichemické brigády, kteří také předvedli svoji protichemickou výzbroj. Vedoucí našich mladých hasičů se věnovali zejména malým návštěvníkům, kterým se velice líbily skládačky – puzzle. Ti starší si mohli vyzkoušet vědomostní test.

Poděkování patří našim sponzorům – jakož jsou již tradičně Fa ELAS Hrádek nad Nisou, paní Koutníková, Obecní úřad Chotyně, Autotrend Liberec. Poděkování též patří i všem členům SDH a jejich rodinným příslušníkům za pomoc při organizaci akce.

Dále bych chtěla touto cestou velice poděkovat p. Malenovi, který nám pomohl při získání dotace z „Programu 99“ – což jsou akce financované z rozhodnutí Zastupitelstva a Rady Libereckého kraje. Získali jsme dotaci ve výši 50 tis. Kč. Tyto finanční prostředky budou všechny využity pro naše mladé hasiče, např. na nákup pracovních oděvů, savic, proudnic, opasků, přileb, džberovek.

Ještě jednou moc děkujeme.

 

 
         
 
© 2003-2020 Mikroregion
Hrádecko-Chrastavsko
   
             
připravuji vyhledávání...