Chotyně
 
 

Chotyně »

 

Zájmové organizace »  Hasiči »

 
 
     

Zpráva o činnosti jednotky Sboru dobrovolných hasičů Chotyně za rok 2009

datum zveřejnění: 21.1.2010 zdroj: Chotyňáček

 

(valná hromada dne 11.12, velitel Jan Fico)

 

Naše jednotka zasahovala u šestnácti mimořádných událostí. Z toho bylo 7 požárů – dva v rodinných domech, dva lesního porostu, jeden automobilu, jeden výrobních a jeden zemědělského materiálu. Tři technické zásahy – z toho dvakrát likvidace následků dopravní nehody a jednou likvidace ekologické havárie, jedné z nejrozsáhlejiších tohoto druhu v letošním roce v oblasti našeho regionu na silnici R35 a R13.

Zbývajících šest zásahů byly likvidace následků živelných pohrom. Všechny tyto zásahy byly likvidace následků větrných smrští. Z toho největší byla vichřice, která přešla přes naše území 23. 7. Následky této pohromy jsme likvidovali dva dny. Šlo hlavně o popadané stromy, přerušené elektrické vedení a větrem poškozené části domů a jiných objektů.

V letošním roce jsme absolvovali jedno taktické cvičení a to únik ropných látek do řeky Nisy. Pro ztížení podmínek cvičení proběhlo za tmy. Vyzkoušeli jsme si práci člunu na řece, kladení norných stěn a další.

Naše jednotka je předurčena k likvidaci následků živelných pohrom. Pro udržení tohoto zařazení musíme zvýšit počet členů vyškolených pro práci s motorovou pilou a absolvovat školení v práci na vodě s použitím člunu.

V zimě absolvujeme teoretickou přípravu u kolegů v Hrádku nad Nisou. V letní sezoně se scházíme v naší zbrojnici k výcviku, k údržbě techniky a dalším běžným činnostem nutných k činnosti jednotky.

Dále spolupracujeme s obecním úřadem, ostatními organizacemi a občany obce Chotyně. Pokud to jde, vypomůžeme technikou i lidskými silami.

Závěrem chci poděkovat všem členům našeho sboru za jejich obětavou práci v tomto roce, dále OÚ, kolegům z ostatních sborů Hrádeckého okrsku a těším se na spolupráci v letech příštích.

 

 
         
 
© 2003-2020 Mikroregion
Hrádecko-Chrastavsko
   
             
připravuji vyhledávání...