Chotyně
 
 

Chotyně »

 

Zájmové organizace »  Hasiči »

 
 
     

Zpráva o činnosti mladých hasičů

autor: K. Dvořáková, vedoucí datum zveřejnění: 24.1.2011 zdroj: Chotyňáček

 

Na začátku roku jsme se zúčastnili soutěže Požární ochrana očima dětí, kde se v okresním kole v kategorii kreslení umístila Kačka Gregorová na třetím místě.

 

17. 4. jsme byli na soutěži Jeřmanický víceboj a zúčastnili jsme se ve dvou družstvech (dívky a chlapci). Děvčata skončila na 17. místě a chlapci na 18. místě.

Ve dnech 10.- 16. července jsme s dětmi odjeli na soustředění v rámci celoroční hasičské přípravy. Zavítali jsme do kempu Vikletice u Nechranické přehrady. Celý týden byl naplněn hrami a soutěžemi a díky vysokým teplotám také skoro nepřetržitým koupáním na přehradě. Nacvičovali jsme štafetu dvojic, požární útok, značky, uzle a vše, co k hasičině patří.

Navštívili jsme místní pouť, děti se mohly na nedalekém statku podívat na domácí zvířátka (kozy, prasata, krávy) a také se projely na koni. Tímto bychom chtěli poděkovat Iloně Moravcové, Jaromíru Moravcovi a Miroslavu Drahoňovskému st. za zařízení všech potřebných věcí okolo celého pobytu. Také obecnímu úřadu za podporu našeho soustředění – zajištění dopravy, a hasičům z Hrádku nad Nisou za zapůjčení vozidla.

2. 10. jsme se zúčastnili soutěže v branném závodě nazvaném „Mníšecké kolečko“, kde se naše děti umístily na 7. místě.

Na konci října jsme s malými hasiči navštívili ZOO Liberec. Vyzkoušeli jsme si, jak se pletou ze starých hasičských hadic houpačky pro opice. Každé z dětí dostalo knížku o liberecké ZOO. Odpoledne jsme věnovali prohlídce Zoologické zahrady s odborným výkladem. Zavedli nás ke slonům, které jsme měli možnost krmit. Dostali jsme se také do zadní části pavilonu tropů a viděli, kde se odchovávají mláďata hadů.

Tímto bychom chtěli poděkovat p. Iloně Moravcové za pomoc s hlídáním dětí.

 

 
         
 
© 2003-2020 Mikroregion
Hrádecko-Chrastavsko
   
             
připravuji vyhledávání...