Mikroregion
 
 

Mikroregion »

 

Chotyně »  Školy »

 
 
     

Nevšední den se záchranáři

autor: děti a kolektiv MŠ datum zveřejnění: 20.12.2010 zdroj: Chotyňáček

 

Středa 10. 11. byla pro mnohé lidi zcela obyčejným všedním dnem. Pro děti z naší školky se však stala dnem svátečním. V půl desáté dopoledne k naší mateřské škole dorazila sanitka ZZSLK s posádkou Vlaďky Bílkové a Ládi Doležala. Za chvilku se k nim přidalo vozidlo SDH z Hrádku nad Nisou s členem Romanem Bluskem.

 

Venku před budovou měly děti možnost seznámit se s nejmodernějším sanitním vozem Libereckého kraje. Záchranáři ochotně ukazovali dětem vybavení sanitky, které si mohly podrobně prohlédnout a vyzkoušet. Našel se i odvážlivec, který okusil roli pacienta připoutaného na lůžko s kyslíkovou maskou na obličeji. A to nejlepší nás teprve čekalo. Přesunuli jsme se do tělocvičny MŠ, kde začala ukázka ošetřování zraněného pacienta. Záchranáři před zraky udivených dětí měřili tlak, tep, obvazovali končetiny, fixovali zraněného vakuovými dlahami a krčním límcem. Děti pozorně poslouchaly a téměř všechny se ihned zapojily do záchranných činností. Naučily se ošetřovat drobná poranění a dokonce si vyzkoušely poslech srdíčka fonendoskopem.

Závěrem jsme měli možnost spatřit nejsložitější přístroj, který zajišťuje monitorování životních funkcí a oživování pacienta – defibrilátor, a to i s názornou ukázkou.

Touto cestou bychom chtěli poděkovat vedení ZZSLK a SDH v Hrádku nad Nisou za výjimečnou příležitost spatřit techniku a pomůcky záchranného týmu v naší MŠ. Ohromný dík patří především Vlaďce, Láďovi a Romanovi za trpělivost, kterou měli s našimi dětmi při seznamování s nelehkým posláním záchranáře. Bylo to úžasné.

Mockrát děkujeme !!!

 

 
         
 
© 2003-2020 Mikroregion
Hrádecko-Chrastavsko
   
             
připravuji vyhledávání...