Mikroregion
 
 

Mikroregion »

 

Chotyně »  Školy »

 
 
     

Maškarní trochu jinak

autor: děti z mateřské školky datum zveřejnění: 6.4.2011 zdroj: Chotyňáček

 

Tradiční akcí naší školky je v tomto čase karnevalový rej. Pro letošní rok jsme se rozhodli tradici trochu pozměnit.

 

Na středu 2. 3. byl v naší školce vyhlášen „Pyžamový den“. Všichni se na tento den poctivě připravovali. Od samého rána jsme se scházeli ve slušivých pyžamech a nočních košilích. Někteří odvážlivci vyrazili dokonce v apartních spacích čepicích.

Trochu jsme si pohráli, shlédli pohádku „O pyšné noční košilce“ a pak už hurá na sváču. Čekal nás chlebík s pyžamovou pomazánkou. Paní kuchařky nám navíc připravily překvapení – pohádkový pohár. Nechyběla zmrzlina, ovoce i kopec šlehačky.

Po svačině jsme nedočkavě spěchali do tělocvičny, kde na nás čekala pyžamová diskotéka a polštářová bitva. Bojový materiál (polštářek) si donesl každý sám z domova. Byly k vidění polštářky nejrůznějších barev, pohádkových motivů i tvarů. Po velkolepé bitvě jsme se šli trochu provětrat, aby nám lépe chutnal oběd – večerníčková polévka, rybička pod peřinou a ospalé brambory. A že se po nich spalo! Odpoledne na nás ještě čekala jablíčka v županu. Pak už jsme se jen těšili, jak budeme maminkám a tatínkům vyprávět zážitky z dnešního dne v naší školce.

 

 
         
 
© 2003-2020 Mikroregion
Hrádecko-Chrastavsko
   
             
připravuji vyhledávání...