Mikroregion
 
 

Mikroregion »

 

Chotyně »  Školy »

 
 
     

Školní rok v MŠ

autor: O. Schreierová, učitelka MŠ datum zveřejnění: 19.7.2005 zdroj: Chotyňáček

 

V letošním školním roce jsme se pokusili zařadit do výchovného programu naší mateřské školy každý měsíc jednu akci pro obě oddělení společně. Začali jsme vánoční besídkou. Dosavadní praxe ukázala, že vzhledem k velké absenci dětí kolem vánoc se nám velmi komplikovalo realizování připraveného programu. Podle ohlasu rodičů mám dojem, že to bylo ku prospěchu věci.

 

V měsíci dubnu jsme si vyhlásili „Den pro plyšové zvířátko“. Pro plyšové proto, že to jediné si můžeme vzít s sebou úplně všude. Ohlas byl tak trochu rozpačitý, ale něco jiného se dalo sotva očekávat.

Naopak příjemně překvapila reakce na „Čarodějnický rej“. Aby kloučkům nebylo líto, že nemají kostým jako holčičky, navrhli jsme, aby přišli také v ustrojení za nejrůznější lesní skřítky a strašidýlka. Děti si pak během dopoledne v lesíku posbíraly z větviček stromů „pavouky“, u kamenů hledaly „žížaly“. Nakonec jsme na školní zahradě spálili zimu.

Na měsíc květen jsme opět společně připravili maminkám k svátku pásmo písniček, básniček a tanečků.

Svátek dětí byl pro nás týdnem her v terénu a vycházek. Děti hledaly v lesíku ukrytý poklad, na školní zahradě sbíraly kvítka, v křoví hledaly myšky. V okolí obce jsme se podívali do „Hadího údolí“. Za delší vycházku byl odměnou látkový hádek, kterého si děti barevně vyzdobily.

V obecní knihovně jsou k vidění obrázky dětí z naší mateřské školy.

Závěr školního roku je tradičně věnován výletu. Tentokrát jsme navštívili hrad Lemberk u Jablonného v Podještědí.

S budoucími školáky jsme se rozloučili 22. června programem pro rodiče.

Úplně poslední pondělí v červnu patřilo nocování na hradě. Musím opravdu poděkovat panu kastelánovi Sedlákovi za jeho vstřícnost při realizování tak trochu bláznivého nápadu. Dohodli jsme se, že děti pomohou s malým úklidem kolem hradu (sbírání šišek a kamínků z udržovaného trávníku). Večer jsme strávili u ohně a s příchodem šera ulehli. Byli jsme překvapeni, v jaké pohodě děti noc přestály. Odměnou za „práci“ i za odvahu strávit noc na velkém hradě bez maminky nám byl pak vyplacen pohádkový zlaťák.

Ráda bych na úplný závěr poděkovala naší paní ředitelce Futerové, která na nás vždycky myslí a nápady nám podporuje, paní starostce, že si vždycky pro nás najde čas, paní Koutníkové, která je naším dlouholetým hostem a přispěvatelem na různé oslavy, panu Brůhovi a paní Jandové za to, že nám pomáhali při realizaci „nocování“. Přeji všem hezkou a pohodovou dovolenou.

 

 
         
 
© 2003-2020 Mikroregion
Hrádecko-Chrastavsko
   
             
připravuji vyhledávání...