Chotyně
 
 

Chotyně »

 

Zájmové organizace »  Svaz žen »

 
 
     

Svaz žen Chotyně – ohlédnutí za rokem 2009

autor: za o.s. Svaz žen Chotyně Martina Kavanová datum zveřejnění: 22.2.2010 zdroj: Chotyňáček

 

Jsme na začátku nového roku a než se pustíme opět do našich akcí, chtěly bychom se ohlédnout a připomenout práci a aktivity v roce loňském. 21. března jsme pořádaly tradiční maškarní ples, tentokrát ve stylu „HIPPIES“. Opět byl velmi úspěšný, přišlo velké množství lidí jak z Chotyně, tak i z Hrádku nad Nisou a okolí a všichni se velmi dobře pobavili.

 

16. května jsme dobrou večeří a posezením při hudbě v restauraci Club oslavily Den matek.

Každoročně zabezpečujeme občerstvení při akci obecního úřadu „Vítání víly Nisa“ a zároveň v tento den pořádáme oslavu Dne dětí. Letos 27. června se tato akce stala i vyvrcholením oslav 600 let od první písemné zmínky o obci. Měly jsme před sebou úkol zvládnout přípravy i samotný průběh akce – občerstvení, hry a atrakce pro děti při velkém náporu dost velkého počtu lidí, kteří na oslavy přišli. Vše se nám podařilo za vydatné pomoci našich manželů zvládnout a věříme, že všech 260 dětí a asi tisícovka dospělých, kteří se na akci sešli, bylo s průběhem a organizací spokojeno a tento den si hezky užili. Chtěly bychom také poděkovat všem sponzorům a všem, co pomáhali.

22. srpna se připravovalo občerstvení pro hosty benefice na hradě Grabštejn, kterou pořádá pan Luděk Vele. Jelikož jsme občerstvení připravovaly i v minulých letech, opět nás p. Vele oslovil a podle chvály hostů naše výrobky, které jsme připravily, všem velmi chutnaly.

4. září naše členky opět napekly koláče a buchty na Worldfest, který se konal na hradě Grabštejn.

10. října jsme vyjely na výlet zahrad Botanicus a středověké vesničky v Ostré u Lysé nad Labem a do skanzenu v Přerově u Nymburka, který nám připravila a zařídila naše členka p. Holická. Ukončily jsme ho výbornou večeří v tamnější restauraci při hudbě a tanci. Výlet byl velmi zajímavý a moc jsme si ho užily.

28. listopadu proběhla výroční členská schůze v restauraci Club. Po krátké schůzi jsme si daly chutnou večeři, hezky si spolu poseděly, pobavily se a kladně zhodnotily práci naší organizace pod vedením naší předsedkyně p. Krejcarové.

5. prosince jsme pořádaly pro děti Mikulášskou nadílku v K2 v restauraci U lip. Děkujeme p. bažantovi, že ochotně poskytl veškerý prostor a zajistil bezplatné uvedení diskotéky pro děti. Dále děkujeme rodině p. Charvátové za čerty s Mikulášem. Těšíme se na další spolupráci.

Před Vánocemi jsme se rozhodly udělat dětem v místní MŠ a ZŠ vánoční nadílku. Nakoupily jsme z našich fondů dárečky v hodnotě 4 500,- Kč, které dětem rozdaly pak paní učitelky. Doufáme, že byly děti spokojené a dárky se líbily.

24. prosince bylo na hradě Grabštejn vánoční rozjímání, kde jsme se jako každý rok sešly a popřály si to nejlepší do nového roku.

Rády bychom popřály v letošním roce všem hodně zdraví, spokojenosti, pohody a pozvali vás na tradiční maškarní ples, který se bude konat 20. března tentokrát ve stylu „ZDRAVOTNÍCI“.

Těšíme se na vaši účast !!!

 

 
         
 
© 2003-2022 Mikroregion
Hrádecko-Chrastavsko
   
             
připravuji vyhledávání...