Chotyně
 
 

Chotyně »

 

Zájmové organizace »  Svaz žen »

 
 
     

O. s. Svaz žen Chotyně v červnu

datum zveřejnění: 23.7.2010 zdroj: Chotyňáček

 

Na první červnovou sobotu jsme ke Dni dětí připravily Pohádkový les. I když nám při přípravách dělalo starosti počasí, protože stále pršelo a terén kolem lesíka nad školkou byl stále rozmáčený a rozbahněný, nakonec se sobota vyloupla do krásného slunného dne.

 

V lese nad školkou jsme si připravily několik stanovišť s pohádkovými bytostmi a čekaly na dětičky. Putování za pohádkou začalo ve 14 hodin na parkovišti U lip, odkud se vyrazilo hromadně s p. Krejcarovou jako průvodcem, jelikož musela ukázat dětem a maminkám, které je doprovázely, cestu do Pohádkového lesa.

Na prvním stanovišti čekali děti Vodní víla a Král s prvním úkolem a odměnou. Dál byla cesta lesem značena fáborky a děti brzy narazily na piráty s pokladem, u nich si splnily další úkoly a pokračovaly lesní cestou dál, kde na ně čekali ještě Tři čuníci, Sněhurka se sedmi trpaslíky, Slepičky a kohoutek a Perníková chaloupka s Ježibabou. Plni dojmů, obdarovány sladkostmi a dárečky za splněné úkoly děti s rodiči a společně s námi došli na hřiště, kde bylo za Restaurací U lip připraveno posezení a ohniště. Děti dostávaly zdarma buřtíky na opečení a grilovaly se klobásky. Hezky jsme si poseděli, dětem se ještě rozdávaly křídy a mohly si malovat po celém parkoviště. Jsme rády, že si děti svůj den pěkně užily.

Pohádkový les jsme před několika lety pořádaly tradičně každý rok, řekly jsme si, že menší děti si na to již ani nepamatují, a že pro ně putování lesem s pohádkovými bytostmi ke Dni dětí znovu připravíme. Povedlo se, dětem se líbilo a my se budeme snažit i příští rok pro ně toto opět připravit a třeba ještě i obohatit o další pohádkové bytosti a překvapení.

V sobotu 26. června připlula do Chotyně opět Víla Nisa se svým doprovodem a poselstvím starostů obcí a měst ležících na řece Nise. Jako každý rok se k této příležitosti opět konala na prostoru u sokolovny oslava na počest připlutí víly Nisy organizovaná obecním úřadem. Opět jsme se ujaly zajištění občerstvení na této akci.

Kdo přišel uvítat vílu Nisu, mohl si pochutnat na tradičním guláši, drštkové polévce, nebo si dát pečené klobásy a grilovanou vepřovou kýtu. Poté mohl uhasit žízeň ve stánku, kde se točilo pivo a prodávaly se další alkoholické i nealkoholické nápoje. Věříme, že byli všichni s občerstvením spokojeni a chceme touto cestou poděkovat našim manželům, že nám s akcí opět velmi pomohli.

Na celé sobotní odpoledne bylo také připraveno jako každý rok několik atrakcí pro děti – projížďky na koních, jízdy na čtyřkolkách, ukázka vojenské techniky, seskok parašutistů, slaňování, modely autíček a akce hasičů. Všem lidičkám a sponzorům, kteří toto připravili moc děkujeme za krásný program pro děti.

Celou akci hrály k poslechu i tanci hudební skupiny VOBUTÝ, HULLA POP, SEŠLOST a ŽOLD, které se moc líbily.

Měly zde krásné vystoupení i dětičky z naši MŠ a ZŠ.

Když připlula víla Nisa se svým doprovodem, přivítali je samozřejmě chotyňští vodníci a p. starostka s p. místostarostou. Pak už se vodáci přidali mezi nás všechny a společně se skvěle bavili do nočních hodin. Měli jsme i krásnou podívanou na nádherný ohňostroj, po kterém zábava ještě pokračovala a určitě si to všichni moc užili. Doprovod víly Nisy jsme u nás určitě nezklamali a už se určitě těší, tak jako my, na další rok, až zase připlují.

Za o.s. Svaz žen M. Kavanová

 


Moc děkuji všem, kteří se podíleli na přípravě, vlastní akci a na úklidu. Zvlášť velký díky panu Janu Polmovi – sám přišel, zajistil, pomohl, odmoderoval a ještě pomohl uklidit. To vše za díky.

starostka

 

 
         
 
© 2003-2022 Mikroregion
Hrádecko-Chrastavsko
   
             
připravuji vyhledávání...