Chotyně
 
 

Chotyně »

 

Zájmové organizace »  Svaz žen »

 
 
     

O.s. Svaz žen s dětmi na výletě

autor: za o.s. Svaz žen A. Holická datum zveřejnění: 23.5.2011 zdroj: Chotyňáček

 

Jedné z členek svazu (Libušce Stránské) se zrodila myšlenka, že jako babičky bychom mohly vzít děti od maminek a jet s nimi na výlet. A to ne jen na jeden den, ale na celý víkend. Po zvážení několika variant jsme se rozhodly pro chaty v Sedmihorkách.

 

Děti kupodivu byly ve vlaku vzorné a naše obavy z problémů byly zbytečné. Počasí vypadalo, že nám moc nepřeje, ale jako mávnutím kouzelného proutku se proměnilo ve slunný den. Ráno byla snídaně a každý měl na vybranou – zda sladkou nebo salámovou snídani, kterou nám připravila p. Chlupsová J. a p. Halalová J., které se staraly o jídlo celý víkend. Paní Holická a p. Bayerová měly na starost velké děti, které se daly na tůru dlouhou asi 10 km. A ty malé děti měly na starost p. Chodorovská a p. Stránská. Děti vypadaly již hodně unavené, ale když jsme jim řekly, co je čeká večer, znovu se v nich ozvala jejich energie. Samozřejmě je čekal táborák a opékání buřtů, ale také stezka odvahy, kterou si připravily nejen členky svazu, ale také starší děti, které se na výstup pečlivě připravily.

Víkend uběhl a děti se nerady vracely do svých domovů, kde už je čekali rodiče. Cestou domů bylo jejich „přání“ jet další víkend znovu.

Děkuji členkám, které se zúčastnily této akce a dětem i rodičům tak zpříjemnily víkend. Za sponzorský dar moc děkujeme manželům Fedákovým a firmě Bálek-Gregor.

 

 
         
 
© 2003-2022 Mikroregion
Hrádecko-Chrastavsko
   
             
připravuji vyhledávání...